24 sierpnia 2022
Zbieranie wody deszczowej to świetny pomysł, który zyskuje coraz większą grupę entuzjastów. Wychodząc naprzeciw ich
23 sierpnia 2022
Zapraszamy do kompostowania Pojemnik który sprawia, że proces kompostowania można swobodnie przenieść z ogrodu do

Poznaj więcej

24 sierpnia 2022

Zbiorniki Pojemnik na deszczówkę

Aby gromadzić wodę deszczową należy zaopatrzyć się w trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych zbiornik na deszczówkę. Poleca się stosowanie specjalnie przygotowanych do tego pojemników, a nie, np. starych beczek czy wanien, gdyż te nie mają odpowiednich właściwości i nie zabezpieczają odpowiednio wody przed zanieczyszczeniem. Zbiornik na deszczówkę można umieścić bezpośrednio obok rury spustowej, którą woda spływa z dachu i jest to najprostsze rozwiązanie. W naszej firmie można można wiele zbiorników, które nie tylko pomieszczą odpowiedni zapas wody (od 200 do nawet 2000 l), ale również staną się ozdobą ogrodu. Proponujemy Państwu modele dekoracyjne, które przypominają amforę, greckie kolumny, skałę. Warto wybierać pojemniki z pokrywą, możliwością podłączenia węża oraz kranem. Oczywiście, wszystkie te akcesoria można nabyć wraz z pojemnikami w naszym sklepie, jeśli nie znajdują się w zestawie.

Podziemne zbiorniki deszczówki

Nasza oferta obejmuje również zbiorniki do instalacji podziemnych. To pojemniki znacznie większe, dają również szersze możliwości wykorzystania ich w gospodarstwie domowym i w ogrodzie, a także w firmach. Woda deszczowa ze zbiorników podziemnych może zasilać system automatycznego nawadniania, może również być używana do spłukiwania wody w toalecie lub do prania. Podziemne zbiorniki deszczówki są droższe niż naziemne, ale ich instalacja może przynieść nawet 50- procentowe oszczędności na rachunkach za wodę.

Beczki na deszczówkę

Na tle zbiorników szczególnie wyróżniają się beczki na deszczówkę. Staranność oraz użyte do ich wykonania materiały sprawiają, że swoim wyglądem nie odbiegają od drewnianych odpowiedników. Uniwersalny styl i naturalny wygląd gwarantują, że ozdobna beczka na deszczówkę idealnie będzie komponowała się z każdym rodzajem elewacji i ogrodu. Jako że beczki na wodę deszczową narażone są na nieustanny kontakt ze słońcem oraz szereg niesprzyjających warunków atmosferycznych, powinny być wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów. Tworzywo wykorzystane do ich produkcji to polietylen, odporny na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz zmienne warunki atmosferyczne. Materiał ten jest również odporny na działanie promieni UV. Funkcjonalność beczek niczym nie różni się od pozostałych, mniej estetycznych zbiorników na wodę deszczową.

Beczka na deszczówkę z rynny – jak podłączyć?

Beczka deszczówka najczęściej podłączana jest do rynny, przez którą spływa woda z dachu – to najprostszy i najszybszy sposób na jej zamontowanie. Można zrobić to samodzielnie. Aby woda spływała do zlokalizowanej obok rury spustowej beczki na deszczówkę, należy wzbogacić ją o tzw. łapacz deszczówki, wyposażony w zamykaną klapę odpływową. Po jej otwarciu woda będzie spływała do umieszczonego pod nią zbiornika. Wymaga to otwartego zbiornika na deszczówkę. Jeśli chcesz, aby zbiornik pozostał zamknięty, rozwiązaniem jest kolektor rynnowy, który służy do łączenia rury ze zbiornikiem i wymaga jedynie wywiercenia otworu w rurze spustowej.

Zbieranie wody deszczowej to świetny pomysł, który zyskuje coraz większą grupę entuzjastów. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, oferujemy pojemniki na deszczówkę w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Zbieranie deszczówki jest naprawdę proste, zwłaszcza, gdy spływa ona z dachu. A zalety są naprawdę liczne. Oszczędzanie wody to dziś już bardziej konieczność, aniżeli wynik mody czy wyłącznie sposób na obniżanie rachunków za wodę. Woda jest źródłem życia dla wszystkich organizmów na Ziemi, dlatego należy ograniczać skutki jej deficytu. Zbiorniki do wody deszczowej umożliwiają jej ponowne wykorzystanie. Deszczówka sprawdzi się w nawadnianiu roślin w ogrodzie lub na balkonie, może się przydać do mycia samochodu, mebli ogrodowych czy czyszczenia nawierzchni. Wszystko po to, by zastąpić wodę wodociągową.

 

Zbiorniki na Deszcz

ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Zapisz się do newslettera!

Ze względu na dynamiczną sytuację na rynku , spowodowaną pandemią, zastrzegamy możliwość zmiany terminu dostaw oraz cen.