24 sierpnia 2022
Zbieranie wody deszczowej to świetny pomysł, który zyskuje coraz większą grupę entuzjastów. Wychodząc naprzeciw ich
23 sierpnia 2022
Zapraszamy do kompostowania Pojemnik który sprawia, że proces kompostowania można swobodnie przenieść z ogrodu do

Poznaj więcej

23 sierpnia 2022

Cechy Kompostownika:

  • możliwość wyprodukowania 2 typów nawozu – torfu oraz “herbaty kompostowej”,
  • wykorzystanie dżdżownic w procesie kompostowania. Dżdżownice nie są przez nas dołączone do kompostownika, dlatego będziesz musiał je nabyć we własnym zakresie. W dołączonej instrukcji znajdziesz odpowiedzi na pytania jak je zdobyć oraz jakie gatunki są do tego najlepsze.
  • wytrzymałość – kompostownik jest wykonany z tworzywa odpornego na czynniki zewnętrzne,
  • bardzo łatwy w montażu – do pojemnika dołączona jest szczegółowa instrukcja obsługi.

Dzięki dżdżownicom, warstwowej budowie oraz specjalnej membranie w procesie kompostowania uzyskasz dwa cenne produkty – odżywczy torf oraz herbatę kompostową.

Torfem będziesz mógł podsypać rośliny doniczkowe np. podczas ich przesadzania. Herbata jako skoncentrowany, płynny roztwór organicznego nawozu świetnie się sprawdzi przy podlewaniu czy spryskiwaniu roślin doniczkowych. Jej cenne składniki nie tylko odżywią rośliny, ale też ochronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Dno kompostownika wyposażone jest w niewielki kranik, który pozwala zlać roztwór herbaty do naczynia. Tak pozyskany nawóz jest silnym koncentratem, przez co przed użyciem należy go rozcieńczyć z wodą.

 

Dlaczego dżdżownice ?

Dżdżownice odżywiają się resztkami umieszczonymi w pojemniku, trawiąc je i rozkładając. Końcowym produktem procesu trawienia są odchody dżdżownic, fachowo nazywane koprolitami, a przez ogrodników “czarnym złotem”. Już sama nazwa wskazuje na to, że “czarne złoto” stanowi cenne źródło składników odżywczych dla roślin.

Konstrukcja pojemnika jest zaprojektowana tak, by utrzymywała wilgoć na stałym poziomie i chroniła przed wydostaniem się dżdżownic na zewnątrz.

Dzięki temu nie będziesz się musiał martwić o to, co się stanie z dżdżownicami podczas Twojej nieobecności np. kiedy wyjedziesz na wakacje. Przy odpowiedniej ilości resztek (stanowiących pożywienie dla dżdżownic) i wilgotności, bezkręgowce przetrwają bez dokarmiania nawet 4 tygodnie.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Oferty przygotowujemy na indywidualne zapytania.

Zapraszamy do kompostowania

 

Pojemnik który sprawia, że proces kompostowania można swobodnie przenieść z ogrodu do domu. Można cieszyć się własnym nawozem najwyższej jakości. Oryginalny wygląd pojemnika sprawia, że jego design wpasuje się w wiele wnętrz, będzie świetnie wyglądał nie tylko na balkonie, ale też w kuchni czy salonie. Wymiarami przypomina stołek lub krzesełko. Cecha ta sprawia, że z łatwością znajdzie się dla niego miejsce nawet w niewielkim pomieszczeniu. Kompostownik służy do rozkładu domowych resztek organicznych przy wykorzystaniu dżdżownic, które chętnie wspomogą proces przemiany bioodpadów w ekologiczny i wydajny nawóz.

 

Domowe Kompostowniki

ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Zapisz się do newslettera!

Ze względu na dynamiczną sytuację na rynku , spowodowaną pandemią, zastrzegamy możliwość zmiany terminu dostaw oraz cen.